To pytanie bardzo często występuje podczas rozmowy telefonicznej naszego dyspozytora z klientem. Pakowanie szkła oraz porcelany jest bardzo czasochłonne i trzeba poświęcić temu sporo cierpliwości.

Na co zwrócić uwagę podczas pakowania szkła/porcelany?

W przypadku pakowania szkła oraz porcelany koniecznie trzeba zwrócić uwagę na rozmiar kartonów. Do spakowania zawartości kuchni używamy kartonów o maksymalnym rozmiarze 40cm x 40cm x 40cm, ponieważ taki karton wypełniony szkłem nie jest przeładowany, a jego waga nie przekracza 30kg. Zapakowane szkło nie powinno mieć możliwości swobodnego poruszania się po kartonie.

Pakowanie talerzy i kubków do przeprowadzki

Do spakowania talerzy, szklanek oraz kubków zalecamy użycie papieru pakowego, dzięki któremu szklane naczynia nie mają możliwości obijania się nawzajem.

Pakowanie talerzy i kubków do przeprowadzki
Pakowanie talerzy i kubków do przeprowadzki

Pakowanie filiżanek i kieliszków do przeprowadzki

Natomiast do zabezpieczenia delikatnych kieliszków, filiżanek czy też innych porcelanowych wyrobów zalecamy folii pęcherzykowej. Delikatne szkło zalecamy pakować do oddzielnych kartonów. Karton ze spakowanym wyposażeniem kuchni należy porządnie zakleić taśmą klejącą, w taki sposób, aby nie miał możliwości rozszczelnić się. Zapakowany karton oznaczyć za pomocą naklejek lub markera napisem „UWAGA SZKŁO” oraz strzałką, w jakiej pozycji powinien się znajdować w czasie transportu.

Bezpieczny sposób pakowania szkła
Bezpieczny sposób pakowania szkła

Postaw na profesjonalistów!

Jeżeli nie czujesz się na siłach lub brak Ci czasu do spakowania swojego wyposażenia kuchni, możesz to zlecić naszym pracownikom. Zrobimy to profesjonalnie, szybko i co najważniejsze bezpiecznie! W czasie rozmowy z dyspozytorem zapytaj o usługę przeprowadzki kompleksowej.