W końcu nadszedł dzień przeprowadzki i trzeba zacząć przygotowania rzeczy osobistych do transportu. Nie wiesz, od czego zacząć? To proste!

Od czego zacząć przygotowania?

Przygotowania do przeprowadzki najlepiej zacząć od segregacji rzeczy osobistych i sporządzenia listy rzeczy, które zabierzemy ze sobą do nowego mieszkania. Polega to na oddzieleniu rzeczy do codziennego użytku, a rzeczy, których już nie używamy. Dzięki takim rozwiązaniom oszczędzimy sobie wiele czasu na spakowanie się oraz niepotrzebny wydatek na większą ilość kartonów i worków. W momencie opróżniania swoich mebli warto zwrócić uwagę na ich odświeżenie, tzn. przetarcie z kurzu, który znajduje się wewnątrz jak i poza meblem.

Następnym krokiem jest organizacja materiałów niezbędnych do spakowania mienia. Najłatwiej jest się udać do sklepu z produktami do przeprowadzki, w którym znajdziemy wszystkie dostępne na rynku materiały lub zorganizować kartony z pobliskich sklepów spożywczych. Pamiętaj o tym, żeby karton był sztywny oraz stabilny.

Kartony do przeprowadzki
Kartony do przeprowadzki

Pakowanie – jak się za to zabrać?

Gdy uzbroisz się już w kartony, taśmy, worki, papier pakowy oraz folie pęcherzykową można przystąpić do pakowania. Zasada jest prosta i brzmi następująco: Im cięższa rzecz, tym mniejszy karton. Im lżejsza rzecz, tym większy karton. Dzięki takim rozwiązaniom unikniemy przeładowań kartonów oraz najmniejszych uszkodzeń zawartości.

Do dużych kartonów zalecamy pakowanie takich rzeczy jak: pościel, zabawki dziecięce, buty, patelnie oraz garnki, puste wieszaki, bielizna. Dzięki takiej zawartości dużych kartonów, mamy możliwość piętrowania ich jeden na drugi. Kartony nie będą się załamywać pod sobą, a podczas noszenia nie będzie problemu z rozszczelnieniem dna. Natomiast rzeczy typu książki, szkło, porcelana, płyty CD, DVD, figurki zalecamy do pakowania w mniejsze kartony. To rozwiązanie gwarantuje nam bezpieczeństwo rzeczy delikatnych, ponieważ karton wypełniony szkłem nie jest przeciążony. Mniejsze kartony z książkami umożliwiają bezpieczne przenoszenie dla kręgosłupa zarówno klienta jak i naszego. Ubrania wiszące na wieszakach zalecamy do pakowania w worki lub szafy kartonowe, natomiast ubrania złożone zachęcamy spakować do kartonu, dzięki czemu oszczędzimy sobie czasu na ponowne składanie ich w miejscu docelowym.

Talerze, kubki oraz szklanki zalecamy zabezpieczać za pomocą papieru pakowego, natomiast porcelanę ochraniamy folią pęcherzykową. Ubrania, pościel oraz rzeczy miękkie zalecamy pakować do worków o pojemności około 240L.

Pakowanie talerzy i kubków do przeprowadzki
Pakowanie talerzy i kubków do przeprowadzki

Kartony najlepiej opisać nazwą pomieszczenia, do którego powinny trafić lub imieniem osoby zamieszkującej dany pokój. W dniu przeprowadzki wszystkie paczki, kartony oraz worki powinny zostać rozmieszczone tak, aby była możliwość poruszania się po mieszkaniu, domu. Jeżeli nie wiesz jak spakować małe AGD, bo nie mieści się do kartonu, które posiadasz, to zostaw to naszym pracownikom. Postaraj się utylizować śmieci z mieszkania, domu przed przyjściem pracowników, które mogą przeszkadzać w momencie przeprowadzki. W miejscu docelowym przygotuj mieszkanie do wnoszenia Twojego mienia oraz miejsce, w którym składowanie kartonów oraz worków umożliwi Ci otwieranie mebli w celu rozpakowania się. 

Jak zabezpieczyć meble?

Meble przetrzyj przed transportem z kurzu, który znajduje się wewnątrz jak i poza nim. Jeśli chcesz obniżyć koszt przeprowadzki, to jedną z metod jest samodzielne przygotowanie mebli do transportu. Polega na owinięciu mebli folią stretch w celu uniknięcia otwierania się drzwiczek oraz szuflad lub rozkręcenie mebla, który tego może wymagać. Do takich mebli zaliczamy szafy trzydrzwiowe, dwudrzwiowe powyżej dwóch metrów, łóżka sypialniane z materacem oraz biurka narożne. Dzięki temu nie tylko zmniejszy się koszt, ale także czas przeprowadzki – skróci się o około 2 godziny. Zabezpieczenie mebli możesz również zlecić nam – zabezpieczymy meble, które dojadą na miejsce docelowe czyste i bezpieczne.

Zabezpieczanie mebli na czas transportu
Zabezpieczanie mebli na czas transportu

Skorzystaj z naszych usług!

Jeżeli nie masz wolnego czasu na spakowanie się, zachęcamy do skorzystania z przeprowadzki kompleksowej widniejącej w naszej ofercie. Przyjedziemy ze wszystkimi materiałami niezbędnymi do spakowania mienia i zrobimy to za Ciebie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu oraz czasu organizowania materiałów.