Wiele osób, firm oraz instytucji do wysyłki towaru decyduje się na umieszczenie go na paletach. Jest to jedno z najbardziej wygodnych rozwiązań. Towar, który umieszcza się na palecie zostaje zabezpieczony folią stretch lub paskami zaciskowymi, tak aby nie miał możliwości przemieszczania się. Palety są wykorzystywane również do transportu ciężkich maszyn które możemy przykręcić bezpośrednio do konstrukcji palety. Rozmiar euro palety jest idealnie dopasowany do wymiarów skrzyń załadunkowych aut dostawczych, ciężarowych oraz naczep. Przed załadunkiem palety towarem należy sprawdzić jej stan techniczny, ponieważ umieszczenie towaru na uszkodzonej palecie może wiązać się z ryzykiem zniszczenia ładunku.

W dzisiejszych czasach do załadunku oraz rozładunku palet wykorzystujemy wózki widłowe i wózki paletowe. Dzięki temu załadunek, rozładunek czy przeładunek przebiega bardzo sprawnie i wystarczy do tego jeden pracownik. Rodzaj palet powinien być dostosowany zarówno do środka transportu jak i rodzaju przesyłki. Ładunek, który jest na palecie powinien być rozłożony równomiernie pod względem wagi, w taki sposób, aby podczas podnoszenia palety wózkiem widłowym ładunek nie przechylił się na cięższą stronę. Tego typu rozwiązanie zapewni stabilność palety oraz bezpieczeństwo ładunku jak i osoby, która będzie go ładować na samochód.

Umieszczenie ładunku na palecie powinno zostać tak rozplanowane, aby nie wystawało poza obręb palety, cięższe paczki powinny zostać załadowane jako pierwsze. Nasza flota samochodowa jest przystosowana do transportu palet, auta dostawcze oraz ciężarowe są wyposażone w windy załadowcze. Do realizacji transportu palet o niestandardowych wymiarach, wykorzystujemy samochody z możliwością załadunku od boku. Każde zlecenie realizowane jest z zachowaniem szczególnej ostrożności. W czasie wykonywanych usług przez naszą firmę na pierwszym miejscu stawiamy zadowolenie klienta. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą transportu palet.