Transport drobnicowy – wyróżnia się tym, że wykorzystywana jest cała powierzchnia transportowa poprzez wykorzystanie drobnych paczek, kartonów, worków oraz drobnych maszyn. Obsługujemy przesyłki zarówno standardowe znajdujące się na paletach jak również te nie standardowe, tzn. gabarytowe. Ładunki drobnicowe są najczęściej ładowane na paletach bądź luzem,  dzięki temu możemy wykorzystać maksymalną powierzchnię transportową. Podczas przygotowywania przesyłki do wysyłki , należy zwrócić szczególną uwagę na stan techniczny palety.

Najczęściej spotykanym rodzajem palet w transporcie są palety drewniane, lecz są podatne na uszkodzenia, dlatego warto sprawdzać je przed użyciem. W dzisiejszej dobie kryzysu coraz więcej klientów decyduje się na tego rodzaju transport. Wybór transportu drobnicowego pozwala wykonać zlecenia dla kilku klientów wykorzystując do tego jedno auto co pozwala na optymalizacje kosztów dla naszych klientów. Korzystamy z giełd transportowych do zbioru zadań, dzięki którym możemy kompletować przesyłki na wielu trasach. Dużym plusem tej usługi jest to, że transport odbywa się w krótkim czasie oraz klient płaci tylko za wykorzystaną powierzchnię ładunkową.

Samochody realizujące takie zadania nie posiadają ograniczeń w ruchu drogowym oraz posiadają windę załadowczą co wpływa na czas realizacji. Wyposażone są w nadajniki GPS, dzięki czemu na prośbę klienta jesteśmy w stanie podać informacje dotyczące stanu przesyłki. Nasi kierowcy posiadają wieloletnie doświadczenie oraz zaplecze techniczne w transporcie drogowym, możemy zagwarantować że towar dojedzie bezpiecznie  na miejsce docelowe w stanie nienaruszonym. Świadczymy usługi jednorazowe oraz długookresowe, współpracujemy zarówno z osobami prywatnymi jak i przedsiębiorstwami.